ÖVRIGT / Mattor / Filtar 5806051
*
nr 580 6051
Filtar
2 st, funkis, en ljusbrun, en lila
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2009
kl 18:30:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 09:54:54
1
100 kr
27/4 13:13:40
2
250 kr
27/4 15:06:46
3
200 kr
27/4 15:07:17
3
300 kr
27/4 16:57:49
2
Vinnande bud
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet.
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: en lila en ljusbrun filtar funkis mattor
-
6136 Matta
Afghan, 63x253 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:05
-
7101 Matta
Chi chi, Shirvan, 112x175 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:46
-
6143 Matta
Kelim Afghan, 196x309 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:39
-
6138 Matta
Kelim Arghan, 99x153 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:10
-
6144 Matta
Nain, 6la, silkeinslag, 210x316 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
6187 Matta
Orientalisk, 158x188 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48
*
Filtar
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
nr 580 6051
Filtar
2 st, funkis, en ljusbrun, en lila
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 09:54:54 | 1 | 100 kr |
27/4 13:13:40 | 2 | 250 kr |
27/4 15:06:46 | 3 | 200 kr |
27/4 15:07:17 | 3 | 300 kr |
27/4 16:57:49 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod pÃ¥ 1920-talet parallellt med den mer överdÃ¥diga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet. Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: en lila en ljusbrun filtar funkis mattor
-
6136 Matta
Afghan, 63x253 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:05 -
7101 Matta
Chi chi, Shirvan, 112x175 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:46 -
6143 Matta
Kelim Afghan, 196x309 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:39
-
6138 Matta
Kelim Arghan, 99x153 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:10 -
6144 Matta
Nain, 6la, silkeinslag, 210x316 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
6187 Matta
Orientalisk, 158x188 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48